Samen met mijn familie reis ik deze zomermaanden door Thailand en Cambodja, en ik prijs me gelukkig om de laatste dagen van onze vakantie te verblijven in een van onze hotels: Aleenta Phuket. Voordat we hier arriveerden, zijn we vier dagen in het Khao Sok National Park geweest, een van de mooiste natuurgebieden van Thailand. Een gigantisch meer met kalksteenrotsen en regenwoud, waar u verblijft in een floating hotel middenin de natuur. De reis hiernaartoe is slechts twee uur, een aanrader om dit verblijf aan uw vakantie toe te voegen (binnenkort ook te boeken via onze website).

Van slapen op het water tussen kalksteenrotsen, naar een privézwembad aan zee, de overgang van Khao Sok naar Aleenta had bijna niet groter kunnen zijn. Het schemert al als we arriveren in Phang Nga. Aleenta ligt direct aan het uitgestrekte strand van de Andamanzee. Geen hoogbouw, geen massatoerisme, geen groot complex, maar losse paviljoens met kamers, suites en villa's, verscholen tussen het groen. Het voelt klein en persoonlijk, eerder een boetiekverblijf dan een resort. Rustig. En dat is extra fijn na ons verblijf in Khao Sok. Het strand is het eerste wat ik zie zodra we bij onze kamer aankomen. En meteen ook het laatste waar ik nog bij wegblijf. Op een enkele wandelaar na hebben we het helemaal voor onszelf. Voor mijn twee tieners, 14 en 17 jaar, is het privézwembad bij onze kamer een schot in de roos. De gasten die hier verblijven zijn gemiddeld 30-plus: vooral stellen, af en toe een gezin, maar ook solo reizigers voelen zich hier duidelijk thuis.

Een klein misverstand dat de moeite waard is om recht te zetten: Aleenta Phuket ligt niet ín Phuket, maar in de provincie Phang Nga, zo'n half uur ten noorden van de luchthaven en op anderhalf uur rijden van Phuket-stad. Waar zuid-Phuket vol zit met beachclubs, verkeer en massatoerisme, is dit gedeelte erg rustig. Geen venters, geen rijen ligbedden, geen herrie. Wie de drukte van Phuket kent en er juist niet voor komt, zit hier goed.

Wat Aleenta Phuket echt onderscheidt van een gewoon luxe hotel, zijn de wellnessprogramma's: detox, ontspanning, sport & fitness, mentale balans en gewichtsverlies zijn de bekendste. Alles wordt op maat gemaakt. Aan het hoofd van de wellness staat Anton, een Duits-Italiaanse Mayr-arts, meer dan 30 jaar werkzaam volgens de F.X. Mayr-methode. Een Mayr-arts is buiten Duitsland en Oostenrijk zeldzaam, en dat een resort in Thailand er een in dienst heeft, is bijzonder. Naast Anton is de Indiase Prati, tevens yoga- en pranayamadocente, degene die de dagelijkse begeleiding doet.

Elk programma wordt op maat samengesteld, en dat gaat verder dan alleen uw wensen. Arts Anton kijkt naar wat u wilt, maar ook, en misschien wel vooral, naar wat uw lichaam op dat moment nodig heeft. Dat begint bij het eten: niet alleen wát u eet, maar ook hoeveel, hoe het verteert en in welke combinaties. Daarnaast wordt de opbouw van het hele programma op u afgestemd: de intensiteit, de volgorde van behandelingen, de rustmomenten. Een-op-een sessies met Anton en het wellnessteam zorgen ervoor dat het programma meebeweegt met hoe u zich voelt, in plaats van een vast schema dat u afwerkt.

Het is vaak de eerste vraag die ik stel aan het wellnessteam: hoe en waar eten wellnessgasten (gasten die een wellnessprogramma hebben geboekt) die specifieke wensen hebben wat betreft voeding? Dat kan zijn dat iemand wil afvallen met lichte, gezonde gerechten, wil sapvasten (detox), of juist veel wil sporten en dan vooral eiwitten wil eten. Anton legt uit: "Bij het intakegesprek en de medische check-up bepalen we de wensen, het doel, maar kijken we ook naar het lichaam. Wat heeft het nodig? We nemen daarin alles mee. Aan de hand hiervan maken we een menuplan op maat. Deze informatie spelen we door naar de chef-kok, en vervolgens kan de gast zelf bepalen waar de maaltijden genuttigd kunnen worden: in het restaurant, op de kamer, op het strand. Een belangrijke vraag voor de gast is: welk van de drie maaltijden is voor jou het belangrijkste, dat is voor iedereen anders. Bij die maaltijd neem je de meeste calorieën tot je, dat wordt de hoofdmaaltijd. Daaromheen wat kleinere porties."

Boekt u zonder wellnessprogramma? Op de menukaart kunt u van alles kiezen: vis, vlees of vegetarisch, Europese gerechten en Aziatisch. Bij het ontbijt is er, naast het uitgebreide ontbijtbuffet, een hele reeks aan gerechtjes om apart te bestellen. Van wentelteefjes tot eieren in alle vormen, tot zalm, avocado, misosoep of gezonde granola. Het eten vond ik erg goed. De koffie trouwens ook! Alles is mogelijk, niets is het personeel te veel. Er wordt ook niets opgelegd, u kiest zelf. Het was fijn hier te ontbijten: de kinderen kiezen zelf, ik geniet van de gezonde opties.

Elke dag staan er vier verschillende holistische en sportactiviteiten op het programma: yoga, meditatie, Thai boksen, sound healing, tai chi, pilates, het wisselt regelmatig. Klik hier voor een voorbeeldlink. Boekt u een wellnessprogramma, dan kunt u meedoen aan alles wat u aanspreekt. Verblijft u alleen op basis van overnachtingen, dan zit er standaard één activiteit per verblijf bij, en kunt u tegen een toeslag meer bijboeken. Zelf heb ik meegedaan aan een pilatesles, een Thaise boksles en een mobility-yogasessie. Die laatste vond ik heel fijn: stretchen van de heupen, core en benen, op het strand, in de ochtend. Ik was de enige, dus extra fijn, zo'n een-op-eensessie.
Mijn verblijf is in juli, midden in het officiële regenseizoen (juni tot en met september/oktober). In de week dat wij er waren, kregen we een paar keer een tropische bui over ons heen, maar die trekt net zo snel weer weg als hij komt. Andere dagen was de lucht de hele dag strakblauw. Het fijne aan dit seizoen: het is rustig, u deelt het strand met bijna niemand. De zee is wel wat woelig; 's middags, bij eb, konden wij zwemmen. Reist u liever in het laagseizoen, tussen oktober en april, dan is de zee kalmer en kunt u de hele dag zwemmen. Wat in beide gevallen niet verandert: het geruis van de zee, die hier zo'n twintig meter van uw terras verwijderd is. Geen breed strand dat bij eb kilometers ver wegtrekt, maar water dat letterlijk om de hoek ligt.
Aleenta Phuket telt 65 units in totaal, verspreid over het terrein, wat het gevoel van een boetiekhotel alleen maar versterkt. De instapcategorie is de Grand Deluxe Pool Villa, 34 in aantal en zo'n 83 m² groot. Deze liggen aan de andere kant van de weg, iets verder van het strand en de spa. Wilt u dichter bij de spa zitten, geef dat dan aan: wij zorgden ervoor dat dat geregeld werd met een upgrade. Wie liever direct aan het strand zit, kiest voor de Beachfront Pool Suite, 63 m², met eigen zwembad en zicht op zee zodra u wakker wordt. Bekijk hier de kamertypes van Aleenta Phuket.

Het is niet de naam Phuket, maar juist het ontbreken ervan. Deze plek ligt rustig, aan een stuk kust dat u haast voor uzelf heeft, terwijl de luchthaven maar een half uur rijden is. Daarbovenop een wellnessprogramma met een Mayr-arts die verder kijkt dan een lijstje wensen, en een keuken die zich net zo makkelijk aanpast aan een gezin als aan een strak dieet. Voor wie niet alleen op zoek is naar een rustig gelegen wellnesshotel direct aan zee, maar voor wie ook persoonlijke begeleiding belangrijk is, is dit een goede match.

Dit blog is geschreven door Marleen, oprichter Puurenkuur in 2005. Ze reist de wereld over op zoek naar de beste gezondheids- en kuuroorden, spa's en retreats. Ze deelt haar kennis, ervaringen en inzichten via haar blogs.